We use, we bake and we eat cookies. By browsing our site you agree to our use of cookies. Okay! Learn more

Fronty i blaty kuchenne

FRONTY KUCHENNE – Nowoczesne meble na wymiar

W swojej ofercie jako nieliczni proponujemy również usługę wymiany samych frontów kuchennych oraz blatów kuchennych w istniejącej już kuchni. We własnym zakresie wykonujemy fronty kuchenne z MDF, a do ich wykańczania używamy wysokiej klasy lakierów poliuretanowych z palety ICA, RAL lub NCS. Lakiery te należą do najpopularniejszych i są znane i cenione na całym świecie jako wysokiej klasy lakiery do wykańczania mebli i elementów wystroju wnętrz.

Coraz większą popularnością wśród klientów cieszą się lakiery w wysokim połysku, szczególnie białe fronty. Nasi Klienci mogą więc mieć pewność, co do najwyższej jakości zakupionych w  naszej firmie mebli na wymiar.

Fronty kuchenne:

  • Fronty laminowane gładkie lub drewnopodobne.
  • Fronty mdf lakierowane w macie lub na wysoki połysk.
  • Fronty drewno lite, sosna, buk, dąb oraz drewno egzotyczne.
  • Fronty fornirowane w macie lub w wysokim połysku.
  • NOWOŚĆ NA RYNKU – FRONTY MODULOFORM

BLATY ROBOCZE – Nowoczesne meble na wymiar

Blat kuchenny jest miejscem pracy w naszym domu, na którym wykonujemy wszystkie konieczne czynności. Jednocześnie blat jest elementem dobrze widocznym i jego wygląd wpływa w bardzo dużym stopniu na estetykę i wygląd kuchni. Warto, zatem dobrze się zastanowić zanim podejmiemy odpowiednią decyzję, co do wyboru konkretnego materiału.

Wybór odpowiedniego blatu kuchennego to nie lada sztuka.

Powinien być na pewno wytrzymały, funkcjonalny, a także dobrze się prezentować i komponować z resztą mebli. Wybór odpowiedniego materiału oznacza porównanie kosztów, dopasowanie do wnętrza, zwrócenie uwagi na łatwość instalacji, wytrzymałość, łatwość w utrzymaniu, oraz możliwości naprawy itp.

Poniżej przedstawiamy Państwu kilka propozycji.

Blaty kuchenne wykonuje się z różnych materiałów. Najczęściej wybierane i najtańsze są blaty laminowane. Są zbudowane z płyt wiórowych pokrytych warstwą laminatu. Mogą imitować zarówno drewno jak i kamień, mogą tez być wybarwione na dowolny kolor. Ich zaletą jest stosunkowo duża trwałość i niska cena, mogą się jednak dość łatwo rysować, a przy częstym kontakcie z wodą zacząć pęcznieć.

Blaty kamienne granitowe ostatnimi laty stały się dośc popularne, wyglądają bardzo elegancko, nadają się do wnętrz zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych. Wnoszą do kuchni powiew elegancji, wyglądają ekskluzywnie i efektownie. Są bardzo trwałe i odporne na zarysowania czy zniszczenia powierzchni. Niestety nie są to blaty tanie.

Wysoką ceną charakteryzują się również blaty z konglomeratu. Są one równie drogie jak blaty kamienne, powstają z kruszywa (marmuru, granitu, kwarcytu) połączonego żywicą poliestrową. Są łatwe do utrzymania w czystości i są bardzo trwałe.

Blaty drewniane wciąż pojawiają się w naszych kuchniach, choć ich cena nie jest niska a odporność na zarysowania i uszkodzenia nie należy do wysokich. Nadają jednak wnętrzu niepowtarzalny klimat. Drewno musi zostać odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią. Blaty, aby były wytrzymałe – odporne na zarysowania i uderzenia mechaniczne – wykonuje się z twardego drewna drzew liściastych, np. z drewna bukowego czy dębowego, a także z drewna egzotycznego.

Blaty kompozytowe są ciekawą alternatywą dla blatów kamiennych. Powstają na bazie płyt MDF i pokryte są kompozytem, dającym się dowolnie kształtować. Na naszym rynku do najpopularniejszych należą: Corian firmy DuPont i Staron firmy Samsung. Są dość drogie, ale odporne na zabrudzenia, zarysowania i uszkodzenia mechaniczne oraz wysoką temperaturę.

Blaty z płytek ceramicznych nie są zbyt częstym wyborem, a jest to tani i prosty sposób na stworzenie oryginalnego i trwałego blatu. Płytki nakleja się na płytę wiórową. Najlepiej wybrać płytki gresowe, gdyż są one bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne i wysoką temperaturę. Blat wymaga okresowej konserwacji, gdyż fugi pomiędzy płytkami mogą gromadzić brud.

Blat szklany – to chyba największa rzadkość w polskich domach. Wykonywany jest ze szkła hartowanego lub klejonego. Jest drogi, a ponadto dość kłopotliwy w obsłudze (wymaga dużo pracy, jeśli chcemy go utrzymać w czystości). Jest jednak trwały i odporny na uszkodzenia.