Inspirujące meble drewniane

Wybierając studio projektowe i pracownię meblarską, która wykona dla Ciebie dowolny rodzaj mebli z drewna nie warto (a wręcz nie powinno się) zdawać na katalog dostępnych produktów. W takim miejscu, to Twoja wyobraźnia (i technologia) jest jedynym ograniczeniem. Dlatego w dzisiejszym wpisie chcieliśmy podsunąć Ci kilka pomysłów na to, gdzie szukać ciekawych inspiracji na meble z drewna.

Katalogi znanych marek obecnych na rynku, oraz wizyta w marketach meblowych mogą sprawiać wrażenie, że wszystkie meble, nieważne jakie – od stołu, przez meble kuchenne, po szafę wnękową czy stół do jadalni – muszą być robione na jeden wzór, z narzuconymi z góry przez producenta elementami wykończeniowymi. Ile razy wchodząc do salonu meblowego, nie można było dokonać jednego wyboru – bo ten (przykładowo) stół ma ciekawą formę i kształt, ale w tym stojącym dwa rzędy dalej były ładniejsze wykończenia i kolor?

Niestety, na takie rozterki będziemy narażeni zawsze, gdy przyjdzie wybierać ze sztywnej oferty producenta. Taka sytuacja nie ma jednak miejsca w pracowni meblarskiej (choćby naszej), gdzie każde Twoje wyobrażenie możemy dosłownie wystrugać. Aby jednak wiedzieć, że nowoczesne meble nie muszą się ograniczać do utartych form, należy dotrzeć do naprawdę ciekawych i inspirujących projektów.

Inspirujące meble drewniane

Google to Twój przyjaciel

Swoje poszukiwania ciekawych pomysłów rozpocznij od wyszukiwarki Google. Wystarczy, że zapytasz o „Aranżacje pomysły”, „Aranżacje Blog”, „Meble inspiracje”; a Google zwróci Ci w wynikach wyszukiwania kilka ciekawych stron z pomysłami.

Kilka ciekawych stron, które udało nam się znaleźć w kilka minut:

Inspirujące meble drewniane

Na uwagę w polskim Internecie zasługuje strona http://stylowi.pl jest to swojego rodzaju tablica, na której różne firmy i osoby publikują ciekawe pomysły, wykonania i własne wykonania. W wyszukiwarce serwisu można wpisać np. ”meble drewno” aby otrzymać listę naprawdę ciekawych i inspirujących projektów.

Nie ograniczaj się do polskiej wersji Google

Wpisywanie frazy wyszukiwania po polsku, da Ci jedynie drobny wycinek ciekawych i inspirujących pomysłów. Najwięcej ich znajdziesz jednak gdy wyszukiwarkę zapytasz po angielsku. Nie znasz dobrze języka angielskiego? Nie musisz się tym przejmować, kliknij na

https://translate.google.com/

 

Lub w wyszukiwarce wpisz po prostu „tłumacz”, pierwszy wynik będzie zawsze prowadził do usługi Google. Przetłumacz teraz, to co Cię interesuje np. „Wooden furniture kitchen inspirations” czyli drewniane meble kuchenne inspiracje i wklej, lub przepisz do wyszukiwarki.

Inspirujące meble drewniane

Słowa klucze

Wyszukiwarka Google jest niestety narzędziem komercyjnym. Sklepy, salony, producenci płacą za to, aby ich produkty znalazły się na pierwszych miejscach wyszukiwania na różne frazy. Dlatego, trzeba wiedzieć jak przechytrzyć standardowe mechanizmy wyszukiwania. Służą do tego słowa klucze, czyli takie wyrażenia, które na pewno nie znajdą się na stronach sklepów. Są to np.

  1. skomentuj
  2. komentarze
  3. Pinterest

Czyli możliwość dodania własnej opinii pod produktem. Na stronach producentów nigdy nie znajdziesz możliwości komentowania stron produktowych. Dlatego jeżeli do swojego zapytania w Google dodasz jedno z tych słów (po polsku, lub po angielsku) otrzymasz listę blogów i serwisów tematycznych. A to właśnie tam jest najwięcej ciekawych inspiracji.

Pinterest – obrazkowy serwis społecznościowy

Znasz Facebooka? Pinterest to serwis społecznościowy, na którym znajdziesz same zdjęcia. Jest on bardzo chętnie wykorzystywany przez producentów i projektantów mebli do dzielenia się swoimi inspiracjami i wykonaniami.

 

https://pl.pinterest.com/

 

Nie musisz się rejestrować, aby korzystać z wyszukiwarki serwisu.

Inspirujące meble drewniane

Szukaj ciekawych pomysłów i inspiracji na własną rękę. Docieraj do nieszablonowych projektów mebli. Jeżeli znajdziesz mebel, który naprawdę oddaje charakter Twojego domu – wyślij nam link, lub zdjęcie, wymiar i docelowe wykorzystanie. Na podstawie Twojego pomysłu dobierzemy najlepszą technologię wykonania, przedstawimy Ci wszystkie argumenty i zaprojektujemy podobny wzór.