Jak urządzić pomieszczenia w zależności od wielkości?

W trakcie urządzania domu, istnieje kilka rzeczy, o których warto pamiętać. Jaki styl będą mieć pomieszczenia? Jaką kolorystykę wybrać? Które meble będą pasować do Twojego stylu życia?

W naszej firmie uważamy, że jedną z najważniejszych rzeczy do rozważenia jest, czy meble są proporcjonalne do urządzanej przestrzeni. Nieważne, czy w niewielkim, kompaktowym mieszkaniu, czy w wielopokojowym dużym domu. Liczy się właściwa kombinacja wielkości, koloru i stylu, aby uzyskać jak najlepszy efekt całości.

Dlatego chcielibyśmy podzielić się z Wami kilkoma praktycznymi wskazówkami, jak urządzić przestrzeń mieszkalną, w zależności od jej rozmiarów.

Jak urządzić pomieszczenia w zależności od wielkości?

Dla dużej przestrzeni…

W dużych pomieszczeniach najczęściej mamy do czynienia z bardziej kwadratową przestrzenią. Sufit na większej niż normalnie wysokości, w ścianach osadzone duże okna. Aby wypełnić taką przestrzeń trzeba pomyśleć o równie dużych meblach z odpowiednim charakterem.

Dla takich osób przygotowujemy duże szafy wnękowe na wymiar, odpowiednie meble biurowe, komody i stoły. Warto też zadbać o dodatkowe dekoracje, które urozmaicą duże pomieszczenie. Polecamy ciemniejsze kolory mebli, które pomogą wypełnić wizualnie przestrzeń. Doskonale też wyglądają ciepłe, wyraziste wzory i obicia, na przykład z naturalnej skóry.

Dla małej przestrzeni…

Jeżeli pomieszczenia są małe, będzie Ci zależało aby zmaksymalizować dostępną przestrzeń. W takim przypadku najlepsze są małe meble tworzone na wymiar o delikatnej stylistyce i jasnych kolorach. Te trzy elementy wspólnie stworzą złudzenie lekkości, dzięki czemu mały pokój będzie wydawać się większy.

Meble takie jak stoły, fotele, krzesła czy kanapy powinny mieć widoczne nogi. Im będą one cieńsze, tym większa iluzja pustej przestrzeni. Kolory obić powinny być neutralne, jasne. Ułożenie całości w takim pomieszczeniu zaś proporcjonalne i zrównoważone.

W kawalerce…

Kawalerka łączy w sobie wiele pomieszczeń użytkowych w jednym, często niewielkim pokoju. Warto więc zaznaczyć wyraźnie funkcję każdego mebla jaki się w niej znajduje. Postaw na długą, niewysoką kanapę, pełniącą również funkcje łóżka i zestawu wypoczynkowego. Niski szklany stolik i dodatkowe designerskie krzesła. Świetnym pomysłem na zachowanie porządku w takim pomieszczeniu jest wybranie otwartej szafy wnękowej Raumplus z dodatkowym oświetleniem i funkcjonalnym wyposażeniem jej wnętrza.

W nietypowym kształcie…

Każdy z nas widział, lub mieszkał w domu gdzie były pomieszczenia o niestandardowym kształcie. Wydaje się wtedy że są one niemożliwe do udekorowania, lub ich urządzenie wymaga indywidualnego mebli na wymiar. Nieważne czy zdecydujesz się na długie poszukiwania pasujących mebli do takiego pomieszczenia, czy zamówisz ich ręczne wykonanie. Minimalizm w takich pokojach to najlepsza rada, ponieważ w przyszłości łatwiej Ci je pewnie rekonfigurować.

Jeżeli chcesz zasięgnąć porad projektanta – skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci w doborze najlepszych mebli i nowoczesnych rozwiązań.

Zadzwoń, lub napisz
660 730 855
biuro@maxmeble.com