Jak wybrać najlepszą szafę wnękową?

Nowoczesne meble projektuje się obecnie nie tylko po to, aby nadać pomieszczeniu indywidualny charakter i wygląd. Bardzo ważną funkcją takich rozwiązań jest zarządzanie wolną przestrzenią, która jest w każdym pomieszczeniu deficytowa.

Chociaż szafy wnękowe są rozwiązaniem znanym od lat, to stosunkowo niedawno zaczęły powstawać rozwiązania systemowe, dzięki którym szafa nie musi być tylko na mechanizmie przesuwnym. Nie w każdym pomieszczeniu można zastosować takie rozwiązanie, dlatego dobrą alternatywą są szafy skrzydłowe, otwierające się w klasyczny sposób.

Pełna funkcjonalność szafy wnękowej, którą zapewnia pełna zabudowa i dodatkowe wyposażenie może być stosowana w małych pomieszczeniach. Drzwi w takim systemie wykonane są obecnie głównie z płyty MDF (Medium Density Fibreboard– średnio gęsta płyta z włókien drewnianych), lakierowanej na wysoki połysk lub matowej.

Możemy również zastosować drzwi klasycznie otwierane wykonane z forniru lakierowanego w połysku lub półmacie. Drzwi do szafy możemy również wykonać z płyty laminowanej imitującej drewno lub gładkiej jednobarwnej, lub też możemy zastosować lustro na całości frontów szafy.

Pomieszczenia, w których jest możliwość zastosowania szafy przesuwnej najlepiej sprawdzi się system Raumplus. Łączy on w sobie niezawodność mechanizmu przesuwnego (wysokiej jakości łożyska), oraz dużą masę i rozmiar skrzydła przesuwnego (180kg i 3m). Powierzchnia o takich parametrach daje praktycznie nieograniczone możliwości w zaprojektowaniu w pełni indywidualnej szafy na wymiar. Na skrzydle można, bowiem osadzić lustra oraz cięższe materiały dekoracyjne i wykończeniowe jak np.: szkło hartowane lub MDF lakierowany jako wypełnienie drzwi przesuwnych.

Wypełnieniem drzwi przesuwnych może być również grafika, która jest ostatnio bardzo popularnym rozwiązaniem i niezwykle eleganckim. Grafika jako wypełnienie drzwi przesuwnych sprawi, że szafa nabierze niezwykłego charakteru i stanie się elementem, które nada pomieszczeniu elegancji.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią rozwiązań, jakie wykonała nasza firma. Nasze biuro projektowe przygotuje najlepszą propozycję aranżacji wnętrza i dobierze odpowiedni system szafy wnękowej, aby połączyć maksimum funkcjonalności z indywidualnym charakterem i wyglądem reszty pomieszczenia.