Kuchnie na wymiar do mieszkania „pod klucz”

W standardzie tak zwanego „mieszkania pod klucz” deweloperzy oferują swoim klientom podstawowe wyposażenie sanitarne łazienki i kuchni, a nierzadko także podstawowe meble do obu pomieszczeń. Taki stan rzeczy sprawia, że mogą uatrakcyjnić swoją ofertę, zwłaszcza dla osób, które nie chcą tracić czasu na zakup mebli i dopasowywanie ich do wnętrza. Funkcjonalną opcją są kuchnie na wymiar.

Różnica między stanem deweloperskim a mieszkaniem „pod klucz”

Zanim przejdziemy do omawiania korzyści, jakie niesie ze sobą zaprojektowanie mebli na wymiar w tego typu budynkach, musimy zrozumieć, czym różni się stan deweloperski od mieszkania „pod klucz”.

Stan deweloperski to stan surowy. W momencie, gdy dostajemy klucze do mieszkania, musimy wkroczyć tam równolegle z ekipą remontową. Będziemy musieli podjąć się instalacji podłogi, aranżacji ścian, podłączenia urządzeń sanitarnych, konieczności zainstalowania gniazdek itd. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość pełnej kontroli nad wyglądem naszego mieszkania i dopracowania go od A do Z.

Z kolei mieszkanie „pod klucz” oznacza, że docelowo możemy się tam wprowadzić zaraz po sfinalizowaniu umowy. Deweloper zadbał o to, by podłogi i ściany były wykończone (oczywiście nie pozbawia Cię to szansy na samodzielną aranżację), a takie sprzęty jak umywalka czy kuchenka były już na miejscu. Oczywiście w zależności od firmy deweloperskiej możesz włączyć się w proces wyposażania i remontowania mieszkania, wybrać poszczególne projekty, armaturę łazienkową itp. Unikniesz przy tym potyczek z podwykonawcami i zaoszczędzisz czas.

Kuchnie na wymiar – zalety

Często deweloperzy zapewniają także swoim klientom możliwość wykonania mebli na wymiar w kuchni oraz w łazience. Zapewnienie szafek i blatów z pewnością zmieni charakter wnętrza, sprawi, że będzie bardziej przyjazne dla potencjalnych kupców. W znacznej mierze ich także odciąży – nie będą musieli samodzielnie szukać mebli i starać się dopasować ich do wnętrza. Firmy, które zajmują się projektowaniem mebli na wymiar w sposób pomysłowy i ergonomiczny, zagospodarują przestrzeń. Nie będzie mowy o pustych szczelinach, które zabiorą miejsca, nie dając nic w zamian.

Bardzo dobrym pomysłem jest także umieszczenie w korytarzu szafy przesuwnej, która zastąpi garderobę i pozwoli na uporządkowanie rzeczy.