Nowoczesne aranżacje kuchni

Nowoczesny design kuchni nie musi oznaczać krzykliwych form. Chociaż takie aranżacje robią niemałe wrażenie na każdym, kto z industrialnym stylem styka się po raz pierwszy, to dłuższe przebywanie w takim pomieszczeniu powoduje odczuwanie pewnego chaosu.

Klasyka jest zawsze w modzie. Piękne, drewniane czy też lakierowane meble kuchenne w wysokim połysku lub półmacie robione na wymiar, dodadzą szyku każdemu pomieszczeniu. Można to zobaczyć zwłaszcza, gdy kuchnia jest otwarta na salon i w połączeniu tworzy elegancką całość. Mocny akcent naturalnego drewna w kuchni np. w postaci blatu kuchennego można dodatkowo wzmocnić wyraźnymi akcentami kolorystycznymi, lub graficznymi obecnymi w całej otwartej przestrzeni. Taka aranżacja wprowadza spokój i harmonię, oraz naturalnie łączy salon i kuchnię, która może stać się jego naturalnym przedłużeniem. Takie aranżacje idealnie sprawdzają się w małych pomieszczeniach, gdzie występują aneksy kuchenne połączone właśnie z małym pokojem, ale oczywiście nie tylko w małych.

Otwarta kuchnia na salon ma jednak swoją małą wadę, musimy zwracać szczególną uwagę na porządek w kuchni, nic nie może stać na blacie kuchennym, a przynajmniej nie za wiele rzeczy, ponieważ tworzy się wtedy niezły bałagan i nieład. Musimy o tym pamiętać szczególnie wtedy, gdy zaprosimy do nas gości .

Kuchnie możemy również delikatnie zasłonić np. murkiem lub wyspą od salonu. W takiej sytuacji następuje delikatna izolacja obu pomieszczeń od siebie, nie widać wtedy rzeczy pozostawionych na blacie kuchennym. Warto rozważyć przy projektowaniu mebli kuchennych taką opcję, sprawdza się ona bardzo dobrze w mniejszych pomieszczeniach.

Jeszcze jedną bardzo istotną rzeczą przy otwartych przestrzeniach jest materiał, jaki użyjemy w przypadku połączenia kuchni z salonem. Materiał na fronty kuchenne oraz blat kuchenny musi być dobrze przemyślany i kolorystycznie dobrany pod salon. Na fronty stosujemy najczęściej MDF lakierowany lub drewno fornir, na blat stosujemy drewno klejone dąb, buk lub inny materiał, możemy również rozważyć kamień granitowy lub ewentualnie konglomerat kwarcytowy.

W każdym mieszkaniu i domu jest element, który rządzi wyglądem w sposób niepodzielny i równy dla wszystkich – jest nim światło. Im jest go więcej, tym zachodzi mniejsze ryzyko, że intensywny kolor pochłonie go za wiele i pomieszczenie będzie miało przytłaczający wygląd.

Dla takich osób oferujemy meble w jasnych odcieniach szczególnie w bieli. Zawsze staramy się łączyć ciekawe formy w funkcjonalną całość. Więcej o naszej ofercie mebli kuchennych na wymiar znajdziecie tutaj.