Nowoczesne mieszkanie w starej kamienicy? Postaw na szafy na wymiar

Właściciele mieszkań ulokowanych w starych kamienicach z pewnością wzbudzają zazdrość we wszystkich tłamszących się w ciasnych, blokowych mieszkaniach. Stare budownictwo realizowane było przede wszystkim z myślą o estetyce i funkcjonalności, nie zaś o wykorzystaniu jak najmniejszej powierzchni na ulokowanie jak największej liczby rodzin. Mieszkania w starych kamienicach charakteryzują się więc dużą przestrzennością, ścianami udekorowanymi sztukaterią i cegłami, dużą wysokością pomieszczeń, a także nietypowymi wymiarami, które nie przystają do współczesnych realiów designerskich. Szafy na wymiar stanowią doskonałe rozwiązanie aranżacyjne!

Wykorzystaj walory starych wnętrz

Wbrew pozorom atrybuty starych mieszkań można bez problemu dopasować do nowoczesnej stylistyki. Jeśli więc w Twoim mieszkaniu jest stary piec kaflowy – niekoniecznie musisz go wyrzucać. Warto wykorzystać potencjał dekoracyjny tego urządzenia i zmienić jego obudowę z kafli na nowoczesne płytki ceramiczne. Podobnie, jeśli masz możliwość – nie zakrywaj ceglanych ścian. Odnowione nadadzą Twoim wnętrzom nowoczesnego, industrialnego charakteru.

Szafy na wymiar w Warszawie

Dużym problemem w aranżacji mieszkań w starych kamienicach jest ich niewymiarowość. Takie pomieszczenia są zazwyczaj niezwykle wysokie, mogą mieć nietypowe ukosy lub wnęki, w które trudno będzie ci wstawić jakiekolwiek meble z sieciówek. Najczęściej to kuchnie w starych kamienicach, będące nierzadko pomieszczeniami przechodnimi, sprawiają duży problem ze względu na ich nietypową budowę. Rozwiązaniem są meble kuchenne na wymiar, które dopasujesz tak do wszelkich „przeszkód” architektonicznych kuchni, jak i do nowoczesnego stylu, który chcesz w niej uzyskać.

Wysokie pomieszczenia mogą stać się atutem dla nowoczesnych aranżacji. Dobrym pomysłem jest dobudowanie antresoli w salonie, na której urządzisz swoją sypialnię. Jeśli sądzisz, że takie rozwiązanie przeszkodzi Ci w atrakcyjnym i funkcjonalnym umeblowaniu pomieszczenia – mylisz się. Szafy na wymiar to rozwiązanie do każdego domu. Rozwiązanie, które pozwoli Ci zachować niepodważalne atuty mieszkań w starych kamienicach oraz zaadaptować je w nowoczesnych aranżacjach.

Zamawiając szafy na wymiar, od początku do końca będziesz miał wpływ na ich wygląd. To Ty zadecydujesz o dokładnym kolorze mebli, ilości szaf, półek, ich dokładnym kształcie. Decydując się na takie rozwiązanie, nigdy nie spotkasz się z sytuacją, w której będziesz musiał zrezygnować z idealnego koloru na rzecz odpowiedniego wymiaru mebli. W przypadku mebli na wymiar nie istnieją kompromisy.