Nowoczesne szafy wnękowe

Nowoczesne szafy na wymiar idealnie porządkują przestrzeń w każdym domu. Bez wątpienia nieraz widziałaś gotowe projekty aranżacji wnętrz, gdzie właśnie szafy wnękowe były głównym akcentem i przyciągały Twój wzrok. Problem pojawia się jednak w momencie, gdy chcesz znaleźć idealne rozwiązanie dla siebie. Surowe zdjęcia wielu sklepowych modeli nie poruszają już tak bardzo wyobraźni, a bez dodatkowego wyposażenia i zawartości naprawdę ciężko zdecydować się na projekt który faktycznie w Twoim domu będzie się ciekawie prezentować. Bez wątpienia faza koncepcyjna może przysporzyć bólu głowy, zwłaszcza gdy środki jakie chcesz przeznaczyć na zakup i montaż są ograniczone.

Gdzie szukać pomysłów?

Pierwszym, naturalnym miejscem gdzie każdy rozpoczyna poszukiwania inspiracji jest internet. Strony producentów i wykonawców są pełne gotowych rozwiązań i wizualizacji, które pozwalają stworzyć sobie w głowie pierwszy obraz własnego projektu, który idealnie wpisze się w Twoje wnętrze. Warto jednak wiedzieć, że wygląd zewnętrzny szafy nie jest kwestią najważniejszą. Funkcjonalne wyposażenie wewnętrzne, system otwierania szafy (przesuwny, lub uchylny), oświetlenie – to właśnie te elementy będą decydować czy będziesz zadowolona z zakupu.

Atrakcyjność każdego gotowego projektu oceniamy w kontekście pomieszczenia w jakimi szafa wnękowa jest zamontowana. Często jednak montaż takiego meble ma mieć miejsce już w gotowych, urządzonych pomieszczeniach. Należy więc zadbać o harmonijny wygląd zarówno skrzydeł szafy, jak system jej otwierania. W takich momentach gotowe projekty i rozwiązania mogą już tak dobrze nie oddawać rzeczywistości i mebel który przypadł Ci szczególnie do gustu akurat nie może zostać zamontowany u Ciebie. Nieważne czy powodem jest rozmiar, czy np. skos ściany na piętrze, gdzie sypialnie i garderoby są najczęściej przewidziane w projekcie domu. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy jesteś skazana na nieforemny mebel, którego montaż wymusi przemeblowanie pokoju, lub montaż szafy w innym, odpowiednim pomieszczeniu? Oczywiście nie!

Nowoczesne szafy wnękowe na wymiar

Najlepszym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest znalezienie wykonawcy mebli, który na podstawie Twoich pomysłów i przykładów które szczególnie Ci się podobają przygotuje mebel idealnie wpisujący się w przestrzeń pomieszczenia. Oprócz indywidualnego projektu zyskujesz usługę, która zagwarantuje Ci:

  1. Dokładne wymierzenie pokoju i przestrzeni pod szafę wnękową na wymiar.
  2. Doradztwo architekta, który posiada wiedzę nt. Systemów szaf wnękowych, wyposażenia, materiałów z jakich wykonane będą skrzydła szafy.
  3. Profesjonalny i kompleksowy montaż.
  4. Doradztwo w przyszłości, jeżeli zdecydujesz się na rozbudowanie szafy wnękowej.
  5. Specjalne rabaty na wyposażenie które możliwe są dzięki współpracy firmy meblarskiej z producentem.

Meble na wymiar to w dłuższej perspektywie jedynie oszczędność pieniędzy

Szafa wnękowa będzie służyć Ci przez długie lata, a warunkiem koniecznym do komfortowego korzystania z niej jest wyposażenie – czyli półki, przegrody, szuflady, wieszaki, oświetlenie. Elementy te znacząco windują cenę każdego projektu, dlatego warto zastanowić się jaki system wyposażenia szaf wnękowych będzie dla Ciebie najbardziej optymalny. Dzięki zastosowaniu rozwiązań Raumplus o których pisaliśmy w jednym z poprzednich wpisów na naszym blogu

Możemy zaoferować Ci rozwiązania dobrane specjalnie pod Twoje potrzeby i środki jakimi dysponujesz. Dzięki temu szafę wnękową możesz rozbudowywać w przyszłości o kolejne moduły, co znacznie zmniejszy cenę. Sama zdecydujesz czy obecnie posiadane rozwiązanie jest wystarczające, czy też czas pomyśleć o kolejnych przegrodach, lub szufladach które pozwolą nad zapanowaniem nad ciągle powiększającą się zawartością Twojej nowej szafy wnękowej.

Skontaktuj się z nami, nasi projektanci dojadą do Twojego domu na terenie Warszawy całkowicie bezpłatnie. Dokładnie wymierzymy pomieszczenie w jakim stanie szafa wnękowa i pomożemy dobrać Ci najlepszy wygląd skrzydeł oraz dobierzemy optymalną opcję wyposażenia dodatkowego.