Drewniane panele ścienne – poznaj je na nowo

Może to wydawać się dziwne, ale ludzie wracają do paneli ściennych. Najczęściej można usłyszeć opinie o panelach ściennych z MDF lub forniru „to ohydne”, „zaciemniają pokój”, „dzieli przestrzeń w domu”. Ciężko nie zgodzić się z takimi opiniami, ponieważ najczęściej do czynienia mieliśmy z tandetną boazerią ścienna rodem z głębokiego PRL. Nikomu nie uśmiecha się więc powrót do przeszłości. Dlaczego tak się dzieje i panele ścienne mają wyłącznie pejoratywne skojarzenia? Najczęściej dlatego, że mało kto widział dobrze zaprojektowane pomieszczenie z elementami dekoracyjnymi w postaci paneli MDF lub forniru na ścianach. Chcemy więc to odczarować, zapraszam do dalszej części tekstu.

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że panele ścienne najbardziej spodobają się miłośnikom naturalnych rozwiązań. Materiał w postaci MDF lub forniru idealnie łączy w sobie wytrzymałość i wygląd naturalnego drewna. Podstawą dla pomieszczeń w których mają zostać zamontowane panele ścienne są duże okna i dużo wpadającego do pomieszczenia światła. Dzięki temu ciemniejsze drewno na ścianach nie będzie zabierać wiele światła i nie będzie przyciemniać samego pomieszczenia. Pamiętasz ciemny przedpokój w mieszkaniu w którym niedawno byłaś? Boazeria zabierała tam praktycznie całe światło pochodzące z lampy sufitowej. Korytarz wydawał się ciasny i wąski. To właśnie przez nieumiejętne wykorzystanie paneli ściennych wiele osób się do nich zraziło. Zapomnij teraz o tym widoku i sprawdź jak może wyglądać efektywne zaplanowane pomieszczenie z takimi panelami.

Panele drewniane Warszawa

Aranżacja pomieszczenia w którym zastosowano panele drewniane jest bardzo prosta. Każdy, naturalnie wyglądający element dekoracyjny wygląda po prostu dobrze. Ścianka z obrazami? Efektywna, a całość łatwo zawiesić. Stół, zestaw wypoczynkowy, dywan w innym kolorze? Doskonale pasuje, nawet jeżeli wyraźnie łamie kolorystykę pomieszczenia. Kwiaty, zdjęcia, książki, dodatkowe oświetlenie? To idealne dodatki dla tego typu pomieszczeń.

Dodatkowo panele drewniane można ozdabiać fotografiami o obrazami, które dodatkowo nadadzą indywidualnego wyglądu Twojemu pomieszczeniu. Stań po stronie naturalnego wyglądu w Twoim domu, zaskocz gości rozwiązaniami, których w dobrym wydaniu nie ma wiele.

Nie martw się, że nie będziesz wiedzieć jak efektywnie zaprojektować panele ścienne z forniru lub MDF, oraz w jakich pomieszczeniach ich użyć. Nasi architekci wnętrz podpowiedzą Ci gdzie takie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej w Twoim domu. Zadzwoń i umów się na bezpłatne spotkanie w Twoim domu. Porozmawiamy o Twoich pomysłach, dokonamy pomiarów i przygotujemy wstępną wycenę.

Panele drewniane Warszawa

Zostaw kontakt do siebie, skontaktujemy się!

Niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Max-Profil Meble Design Studio z siedzibą w Warszawa Wilanów ul. Syta 120 lok. 10, moich danych osobowych w celu realizacji zamówienia usług, oraz umieszczania ich w bazie danych prowadzonej przez Max-Profil Meble Design Studio w celu ewidencji - zgodnie z ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926, ze zm.). Osoba, która składa powyższe oświadczenie, ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych zamieszczonych w bazie, oraz do ich modyfikacji.