Podpowiadamy jak urządzić garderobę

Od dawna marzysz, by mieć swoją własną garderobę? Obecnie garderoba nie jest wyłącznie domeną bogatych. Każdy z nas może ją tak naprawdę dla siebie stworzyć. Wystarczy poszukać odpowiedniego miejsca i zamontować szafy na wymiar. Garderoba to również odczuwalna wygoda. Dzięki niej będziesz miał wszystkie ubrania i akcesoria w jednym miejscu, a to wpłynie korzystnie na organizację przestrzeni. W dzisiejszym, artykule podpowiemy, jak ją wygodnie urządzić.

Przechowywanie z wymiarem – szafy na wymiar w garderobie

Jednym z bardzo dobrych pomysłów jest zamówienie do naszej garderoby mebli na wymiar. Dzięki temu niezależnie od tego, jaki ma metraż, będziemy mogli odpowiednio dopasować rozmiar mebli, by przeciwdziałać efektowi przytłoczenia. Ponadto półki i inne elementy wyposażenia, które zamówisz, będą w 100% spełniały Twoje oczekiwania.

Jeśli chodzi o wymiary samego pomieszczenia, to szerokość garderoby powinna wynosić co najmniej 140 cm.

Zamawianie mebli na wymiar jest coraz bardziej popularne. Dzięki nim pomieszczenia stają się bardziej funkcjonalne, bo żaden centymetr sześcienny nie jest oddany przypadkowi. Właściciele zamawiają meble kuchenne czy szafy na wymiar, by zyskać swobodę konfiguracji. Jeśli jesteś z Warszawy lub okolic, to nasza firma z przyjemnością podejmie się zadania zagospodarowania dla Ciebie przestrzeni w sposób ergonomiczny.

Wyposażenie garderoby

Wyposażając garderobę, możemy zrobić to na dwa sposoby. Jednym z nich jest mocowanie półek, szuflad i poziomych drążków na ubrania na specjalnych stalowych bądź aluminiowych szynach i profilach. Inną opcją do wyboru jest zainwestowanie w system wolnostojący, nieprzytwierdzony do ścian. Pierwsze wyjście wydaje się lepsze w przypadku mniejszych metraży, drugie w przestrzeni większej pozwalają utrzymać wzorowy porządek.

Podstawowe wyposażenie garderoby powinno zawierać drążki na ubrania (chyba że zdecydujesz się na szafę wolnostojącą) i szafkę na obuwie – najlepiej taka, na której możesz od razu usiąść. Dla przechowywania bielizny i innych akcesoriów odzieżowych warto pomyśleć o systemach półek.   Nieocenioną pomocą dla uporządkowanego i wygodnego przechowywania są pudełka kartonowe, plastikowe czy te z materiału. W nich możemy trzymać wszystko to, czego nie da się zawiesić lub włożyć po prostu do półki.

Wentylacja w garderobie

Jeśli garderoba jest oddzielnie wygospodarowanym pomieszczeniem, to należy zaopatrzyć ją w odpowiedni system wentylacyjny. Najprostszym rozwiązaniem jest umieszczenie kratki wentylacyjnej w ścianie. Problem dodatkowej wentylacji znika, gdy w garderobie jest okienko.