Szafy na wymiar w pokoju dziecka

Szafy na wymiarAranżacja dziecięcego pokoju to sama przyjemność. Możemy w niej dać popis swojej wyobraźni i przygotować dla naszego smyka prawdziwie baśniowe królestwo. Możemy wybierać z bogactwa okładzin podłogowych i ściennych. Półki sklepowe i magazyny sklepów internetowych są pełne uroczych dekoracji i zabawek, które mogą wypełnić dziecięcą sypialnię. Bardzo ważną kwestią jest wybór odpowiednich mebli. To inwestycja, która ma często przetrwać lata. Dlatego musimy wybierać mądrze, postawić na jakość materiałów, wysoki standard wykonania, a także pojemność. Dobrym pomysłem dla dziecięcego pokoju okazują się szafy na wymiar.

Szafy na wymiar – bezpieczna i pojemna przestrzeń

Dzieci to żywe srebra, które długo nie usiedzą w jednym miejscu. Wyobraźnia i energia niesie je przed siebie. Dlatego dziecięcy pokój musi charakteryzować się bezpieczną przestrzennością. Co to oznacza? W praktyce często jest tak, że dziecku przypada w udziale nieco mniejszy pokój niż ich rodzicom. Nie jest to oczywiście regułą, niemniej każdy dobrze zagospodarowany centymetr kwadratowy będzie w dziecięcej sypialni na wagę złota. Do tego dochodzą rozmaite wnęki, kanty, wysunięcia linii ściany. Takie ukształtowanie powierzchni może utrudniać dobór odpowiedniej szafy, a także sprzyjać niemiłym wypadkom. By tego uniknąć, można skorzystać z oferty mebli na wymiar. Projektant spojrzy na pokój fachowym okiem i oceni, w jaki sposób możemy wbudować szafę, by wykorzystała maksimum przestrzeni i uprościła ją w jak najbardziej przyjazny sposób.

Indywidualnie i z pomysłem

Każdy z nas chce, by przestrzeń, w której przebywa, była niepowtarzalna. Nie inaczej jest w przypadku dzieci. One również chcą się wyróżnić i zapraszając do siebie kolegów i koleżanki na wspólną zabawę, odczuwać dumę ze swojego pokoju. Indywidualny charakter wnętrza zyskasz dzięki szafom na wymiar. Dzięki nim zindywidualizujesz nie tylko warstwę wizualną, ale także system przechowywania. Będziesz mógł ustalić z projektantem zawartość środka, a więc liczbę półek, drążków wieszakowych itd. Dobrym pomysłem w przypadku dziecięcej sypialni będzie zabudowa szafy pod sam sufit i uczynienie pod nim pawlacza, w którym będziecie przechowywać niepotrzebne już rzeczy, a także zabawki, z których dziecko już wyrosło.