Fronty kuchenne na wymiar, blaty

Fronty kuchenne na wymiar – Nowoczesne meble

W swojej ofercie jako nieliczni proponujemy usługę polegającą na wymianie samych frontów kuchennych oraz blatów kuchennych w istniejącej już kuchni. Takim prostym zabiegiem można po dużo niższych kosztach odnowić swoją istniejącą kuchnię, zmieniając jedynie same fronty kuchenne oraz blaty. Materiały, jakimi dysponujemy odnawiając kuchnię to np:

  • drewno liściaste dąb lub buk, bardzo twarde i posiadają naturalny kolor po lakierowaniu,
  • mdf lakierowany w półmacie lub w wysokim połysku polerowanym,
  • fornir lakierowany naturalny lub egzotyczny modyfikowany, może być w macie lub w połysku,
  • laminaty drewnopodobne z kolekcji Egger lub Kronopol lub gładkie kolory bez struktury drewna.

Nasza firma we własnym zakresie wykonuje fronty kuchenne z płyt MDF, a do ich wykańczania używamy najwyższej klasy lakierów poliuretanowych z palety ICA, RAL lub NCS. Lakiery te należą do najpopularniejszych i są znane i cenione na całym świecie, jako wysokiej klasy lakiery do wykańczania mebli oraz elementów wystroju wnętrz.

Coraz większą popularnością wśród naszych klientów cieszą się lakiery w wysokim połysku, szczególnie białe fronty kuchenne. Nasi Klienci wybierając nowoczesne meble w naszej firmie, mogą mieć pewność, co do najwyższej jakości produktu.

Fronty kuchenne:

  • Fronty laminowane gładkie lub drewnopodobne.
  • Fronty mdf lakierowane w macie lub na wysoki połysk.
  • Fronty drewno lite, sosna, buk, dąb oraz drewno egzotyczne.
  • Fronty fornirowane w macie lub w wysokim połysku.
  • NOWOŚĆ NA RYNKU – FRONTY KUCHENNE MODULOFORM

Blaty kuchenne na wymiar Warszawa

Blat kuchenny jest miejscem pracy w naszym domu, na którym wykonujemy wszystkie konieczne czynności. Jednocześnie blat jest elementem dobrze widocznym i jego wygląd wpływa w bardzo dużym stopniu na estetykę i wygląd kuchni. Warto, zatem dobrze się zastanowić zanim podejmiemy odpowiednią decyzję, co do wyboru konkretnego materiału.

Wybór odpowiedniego blatu kuchennego to nie lada sztuka.

Powinien być on przede wszystkim wytrzymały, funkcjonalny, a także dobrze się prezentować i komponować z resztą naszych mebli. Wybór odpowiedniego materiału oznacza porównanie kosztów, dopasowanie do wnętrza, zwrócenie uwagi na łatwość instalacji, wytrzymałość, łatwość w utrzymaniu, oraz możliwości późniejszej naprawy itp.

Poniżej przedstawiamy Państwu kilka propozycji.

Blaty kuchenne wykonuje się z różnych materiałów. Najczęściej wybierane i najtańsze są blaty laminowane. Są zbudowane z płyt wiórowych pokrytych warstwą laminatu. Mogą imitować zarówno drewno jak i kamień, mogą tez być wybarwione na dowolny kolor. Ich zaletą jest stosunkowo duża trwałość i niska cena, mogą się jednak dość łatwo rysować, a przy częstym kontakcie z wodą mogą zacząć pęcznieć.

Blaty kamienne granitowe ostatnimi laty stały się dość popularne, wyglądają bardzo elegancko, nadają się do wnętrz zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych. Wnoszą do kuchni powiew elegancji, wyglądają ekskluzywnie i efektownie. Są bardzo trwałe i odporne na zarysowania czy zniszczenia powierzchni. Niestety nie są to blaty tanie.

Wysoką ceną charakteryzują się również blaty z konglomeratu. Są one równie drogie jak blaty kamienne, powstają z kruszywa (marmuru, granitu, kwarcytu) połączonego żywicą poliestrową. Są łatwe do utrzymania w czystości i są bardzo trwałe i funkcjonalne.

Blaty drewniane wciąż pojawiają się w naszych kuchniach, choć ich cena nie jest niska a odporność na zarysowania i uszkodzenia nie należy do wysokich. Nadają jednak wnętrzu niepowtarzalny klimat. Drewno musi zostać odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią. Blaty, aby były wytrzymałe – odporne na zarysowania i uderzenia mechaniczne – wykonuje się z twardego drewna drzew liściastych, np. z drewna bukowego czy dębowego, a także z drewna egzotycznego.

Blaty kompozytowe są ciekawą alternatywą dla blatów kamiennych. Powstają na bazie płyt MDF i pokryte są kompozytem, dającym się dowolnie kształtować. Na naszym rynku do najpopularniejszych należą: Corian firmy DuPont i Staron firmy Samsung. Są dość drogie, ale odporne na zabrudzenia, zarysowania i uszkodzenia mechaniczne oraz wysoką temperaturę.

Blaty z płytek ceramicznych nie są zbyt częstym wyborem, a jest to tani i prosty sposób na stworzenie oryginalnego i trwałego blatu. Płytki nakleja się na płytę wiórową. Najlepiej wybrać płytki gresowe, gdyż są one bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne i wysoką temperaturę. Blat wymaga okresowej konserwacji, gdyż fugi pomiędzy płytkami mogą gromadzić brud.

Blat szklany – to chyba największa rzadkość w polskich domach. Wykonywany jest ze szkła hartowanego lub klejonego. Jest drogi, a ponadto dość kłopotliwy w obsłudze (wymaga dużo pracy, jeśli chcemy go utrzymać w czystości).  Jest jednak trwały i odporny na uszkodzenia.

Nowoczesne meble wykonane przez naszą firmę to gwarancja długoletniego użytkowania.