Nowe trendy w aranżacjach w 2017

Nowy rok, nowe postanowienia, nowe trendy – także w aranżacji wnętrz. Co będzie modne w 2017 roku? Dzisiaj zaproponujemy Ci kilka rozwiązań, które sprawią, że Twoje mieszkanie będzie naprawdę stylowe.

Przede wszystkim do łask wróci terakota, która zastąpi chłodne i białe odcienie, tak popularne w ostatnim czasie. Terakota o matowym wykończeniu może być wykorzystana na ścianach łazienek lub w pobliżu kominka. Takie zastosowanie doda wnętrzom ciepła i sprawi, że będą bardziej przytulne.

Podobny efekt dają elementy z korka – tak, korek znowu wraca na salony i to nie tylko w formie tablic do przypinania notatek (chociaż takie jego zastosowanie jest najpowszechniejsze). Korek może stać się interesującym elementem mebli drewnianych, na przykład stolików, stołków czy blatów. Doskonale też się nadaje do wygłuszania pomieszczeń – taki efekt uzyskamy, gdy wyłożymy nim ściany. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i odwagi, bo jest to jednak bardzo oryginalny dodatek.

meble na wymiar warszawa 1

Autor: Villa Mammerhills

meble na wymiar warszawa 2

Autor: Petra Bindel

Jeżeli chodzi o kolory, to żegnamy odcienie niebieskiego, a stawiamy na nieco mroczną, intensywną, ciemną zieleń. Świetnie się ona prezentuje w sypialniach i najlepiej komponować ją ze skórami, futrami, lampami z mosiądzu i elementami z naturalnego lnu. Głębia tego koloru sprawia, że pomieszczenia są naprawdę wyraziste i z charakterem. Możemy się jednak ograniczyć tylko do elementów dekoracyjnych w tym odcieniu – poduszek, narzut czy bibelotów.

W 2017 roku czekają nas również zmiany w projektowaniu mebli – głównie łóżek, które powinny być wyposażone w tapicerowane wezgłowia, dotychczas widywane przede wszystkim w luksusowych hotelach i domach gwiazd. Kto ma zwyczajne łóżko, może mu dodać blasku i szyku, montując takie właśnie wezgłowie – w neutralnym kolorze i z guzikami lub pluszowe. Przesada? Raczej fantazja i możliwość dopasowania oryginalnego elementu do tradycyjnego wnętrza.

Zobacz nasze realizacji mebli do sypialni i garderoby.

W Max-Profil Meble pomożemy Ci zaprojektować idealne wyposażenie sypialni. Wykonane przez nas meble odznaczają się najwyższą jakością i doskonałymi materiałami i wykończeniem. Gotowe meble przetransportujemy i zainstalujemy w Twojej sypialni.

Jeżeli mamy fundusze i odpowiednią przestrzeń, możemy jednak zmodyfikować naszą sypialnię na większą skalę. Coraz bardziej stają się bowiem modne ustronne miejsca – pomieszczenia, wnęki, w których mamy możliwość nie tylko uciąć sobie popołudniową drzemkę, ale przede wszystkim odetchnąć i uciec od medialnego zgiełku. Taki kącik może powstać w sypialni lub w zupełnie odrębnym pomieszczeniu.

Poza tym  modne mieszkanie w 2017 roku powinno być udekorowane przeźroczystymi tkaninami, jedwabiami i kamieniami – opalem i kwarcem. Niech się mieni i skrzy, ale przede wszystkim niech nam się w nim dobrze i miło mieszka.

meble na wymiar warszawa 4

Autor: Tower House by Andrew Maynard Architects. Photography by Peter Bennetts

meble na wymiar warszawa 3

Autor: John Berg