Aktualne trendy w projektowaniu i wystroju kuchni

Meble kuchenne na wymiar – nowoczesne aranżacje

Kuchnie to ważna część przestrzeni naszych domów. Urządzamy je na lata i spędzamy w nich wiele czasu z całą rodziną. Zapraszamy gości, urządzamy przyjęcia, a wielu z nas w kuchni także odpoczywa. Dlatego wystrój tego miejsca musi być dobrze przemyślany, trwały i praktyczny. Urządzasz właśnie kuchnię? A może chcesz zmienić jej design? W dzisiejszym artykule przedstawimy Ci aktualne trendy w umeblowaniu i wystroju kuchni – być może jeden z nich będzie dokładnie tym, czego szukasz!

Praktyczna kuchnia dla spełnienia podstawowych potrzeb

Nierzadko dla mieszkańców kuchnia ma być wyłącznie funkcjonalna. Jeżeli nie przepadasz za gotowaniem i chcesz mieć dobry dostęp do podstawowych produktów, prosty i ekonomiczny wystrój może być odpowiednią propozycją dla Ciebie. W takim przypadku warto rozważyć budowę otwartej kuchni, która będzie połączona z jadalnią lub salonem. Funkcjonalność połączona jest z większą dostępną nam przestrzenią. Kiedy kuchnia nie jest głównym pomieszczeniem, na którym się skupiamy, warto również rozważyć zainwestowanie w meble kuchenne robione na wymiar. Dzięki temu możemy mieć kilka wyjątkowych i trwałych mebli, które będą nam służyć na lata.

Dla kreatywnych – indywidualizm w kuchni

Dzisiejsze katalogi i oferty proponują nam setki różnych opcji, z których możemy złożyć swoją wymarzoną kuchnię. Nawet jeżeli należymy do grupy miłośników gotowania, to każdy z nas robi to inaczej. Potrzebujemy innego rozmieszczenia produktów i różne sprzęty kuchenne są dla nas najważniejsze. W tym wypadku również polecamy rozważyć stworzenie mebli kuchennych na wymiar: trwałe uposażenie będzie idealnie odpowiadać naszym potrzebom praktycznym i estetycznym. W modzie są bowiem różne rodzaje wystroju. Oprócz otwartych kuchni, w których przodują aneksy, istnieją także ciekawe propozycje estetyczne: coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie lustra w kuchni, bo to sprawia poczucie większej przestrzenności. Możemy też zdecydować się na bardziej surowy, prosty styl, lub romantyczne wykończenia przypominające shabby shick.

Powrót do przytulności – propozycja dla dużych rodzin

Być może musisz zdecydować się na wystrój takiej kuchni, która będzie odpowiadać nie tylko Tobie, ale także służyć całej, dużej rodzinie. To nie lada wyzwanie: odpowiednio zabezpieczyć meble przed małymi dziećmi, stworzyć przestrzeń, która zachęci do przebywania w niej nastolatki, a także miejsce, w którym jako rodzice możecie spędzić czas we dwoje. Być może masz również wnuki i chcesz, by tak one, jak i Twoje dzieci, mogły spędzać czas wspólnie z Tobą.

Dobrym rozwiązaniem na takie okazje może być przytulny wystrój kuchni. W dzisiejszych trendach wracamy więc do mody na retro: drewniane szafki, ciepłe odcienie farb i oświetlenia, czy gruby, drewniany blat stołu – to wszystko zaprasza do wspólnego spędzania czasu w kuchni.