Szafy na wymiar –Trendy w wystroju łazienkowym

Szafy na wymiar w Twojej łazience

Głównym celem dobrego projektowania łazienki jest jej praktyczność. Można jednak uzyskać funkcjonalność i jednocześnie nie porzucać myśli o ciekawym wystroju pomieszczenia sięgając na przykład po szafy na wymiar. Przedstawiamy kilka aktualnych trendów w urządzaniu i dekorowaniu łazienek – być może jeden z nich będzie doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie.

Przeszklona i dyskretna kabina prysznicowa

Obecnie modne są prysznice ze szklanymi kabinami typu Walk-In. Często nie mają standardowych drzwi, które mogliśmy znaleźć w tradycyjnych kabinach prysznicowych. Mają odpływ liniowy, więc usytuowane są bezpośrednio na posadzce lub na płaskim brodziku. Należy pamiętać, że w tego typu kabinach może być nam nieco chłodniej niż w kabinach tradycyjnych.

Półeczki wnękowe

To kolejny trend, który pozwala na zorganizowanie bardziej minimalnego wystroju łazienki, a jednocześnie zwiększa funkcjonalność pomieszczenia. Obecnie w designie domowym modne są szafy wnękowe, tak więc nic dziwnego, że podobne rozwiązanie stosuje się w łazienkach. Wnękowe półki są doskonałym sposobem na przechowywanie kosmetyków i akcesoriów w małych łazienkach, gdzie istotna jest oszczędność przestrzeni. Są także praktyczne pod względem poruszania się pod prysznicem – nie musimy się martwić, że przypadkiem zahaczymy o półkę wnękową.

Łazienka taka jak my – indywidualny sznyt

W dzisiejszych czasach chcemy, by wystrój pomieszczeń był nie tylko praktyczny, ale także odzwierciedlał nasze preferencje estetyczne. Decydujemy się na meble kuchenne na wymiar, dostosowujemy do nas dekoracje sypialni i salonu. Podobnie jest z łazienką, która wcale nie musi być miejscem nudnym pod względem designu. Do mody powracają na przykład kolorowe płytki. Możemy wystroić łazienkę tak, by pomieszczenie nie straciło charakteru. Ciekawa fototapeta, kolorowa ceramika czy mozaika może nadać niepowtarzalnego sznytu naszej łazience.

Wolnostojące wanny i umywalki nablatowe

Tak podstawowe elementy uposażenia łazienki, jak wanna czy umywalka również mogą wzbogacić wystrój pomieszczenia. Wiele osób decyduje się obecnie na zainstalowanie wolnostojącej wanny. Nie musi ona stać przy ścianie – możemy umieścić ją w pobliżu oszklonej ściany lub okna, by podczas kąpieli cieszyć się widokiem na podwórze. Może także znaleźć się na środku pomieszczenia. Kolejnym elementem uposażenia, który dodaje wystrojowi łazienki wyjątkowego charakteru, jest nablatowa umywalka. Na rynku znajdziemy umywalki nablatowe najróżniejszych rozmiarów i konstrukcji.