Meble kuchenne na wymiar – jak stworzyć więcej miejsca?

Właściciele niewielkich kuchni często borykają się z problemem, gdzie przechowywać wszystkie naczynia i garnki. Klasyczne szafki kuchenne być może sprawdzą się w mieszkaniu jednej osoby, jednak rodziny potrzebują więcej miejsca. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się meble kuchenne na wymiar, które wykrzeszą z każdego pomieszczenia maksymalną ilość miejsca.

Meble kuchenne na wymiar – szafki do sufitu

W kuchniach starego typu, nad szafkami często znajduje się dodatkowa przestrzeń. Ci, którym ciągle brakuje miejsca układają na meblach kartony, roboty kuchenne czy inne rzadziej używane przedmioty. Nie wygląda to jednak estetycznie i wprowadza chaos do kuchni. Poprawę wyglądu i funkcjonalności zapewnią szafki sięgające sufitu. Duże meble kuchenne pomieszczą wszystko, a także ukryją to co trzeba przed wzrokiem gości.

Dodatkowe półki i szafki

Kuchnie na wymiar doskonale wpasowują się do danego pomieszczenia, ale to nie jest ich jedyna zaleta. Specjalnie tworzone meble można zaprojektować w taki sposób, aby posiadały one większą ilość półek czy dodatkowych szafek. Taka zabudowa gwarantuje dodatkową przestrzeń, a co za tym idzie możliwość organizacji rodzinnej kuchni, nawet w najmniejszych pomieszczeniach.

Zlew jednokomorowy

Jeżeli twoja kuchnia jest niewielkich rozmiarów, to zdecyduj się na zlew o jednej komorze. Taka armatura doskonale sprawdza się w każdej kuchni. Ponadto właściciele częściej są motywowani do mycia  naczyń, a co za tym idzie łatwiej zachowują czystość mieszkania. Jeżeli nie prowadzisz w domu małej restauracji, to nie potrzebujesz ogromnego zlewozmywaka, który pochłonąłby połowę miejsca na twoich blatach.

Puszki i koszyki

Jeżeli mimo specjalnie zaprojektowanych mebli na wymiar, odczuwasz brak miejsca, możesz zainwestować w estetyczne formy przechowywania. Różnego rodzaju puszki, które możesz wyeksponować na blatach, świetnie sprawdzą się do przechowywania kawy czy herbaty. Dekoracją samą w sobie mogą być też np. słoiki wypełnione różnymi typami makaronu.

Haki i zawieszki

W niewielkiej kuchni wykorzystaj ściany. Efektywne wyposażenie pomieszczenia, może bowiem obejmować wszystkie jego elementy. Zawieś na nich najczęściej używane narzędzia i przybory kuchenne. Nie będą one oszpecały pomieszczenia, jeżeli będziesz pamiętać o zachowaniu ich czystości.