Szafy na wymiar – dodatkowe miejsce do przechowywania w Twoim domu

Aranżacja wnętrz jest ściśle związana z metrażem, jaki ma do zaoferowania nasze mieszkanie. Większe pomieszczenia mogą bez trudu pomieścić gotowe meble, jednakże te nieco mniejsze mają już z tym problem. Nawet kilka centymetrów może zaważyć o tym, czy komoda lub szafa będą w stanie się zmieścić i co ważne – dobrze prezentować. Odpowiedzią na tego typu rozterki są szafy na wymiar. Pod czujnym okiem projektanta może powstać mebel, który wykorzysta maksimum przestrzeni bez zostawiania pustych miejsc obok czy nad meblem. Właściciele dużych mieszkań także chętnie sięgają po takie rozwiązania – szafa wnękowa lub taka zabudowana wzdłuż całej ściany wygląda imponująco i nowocześnie.

Szafa na wymiar w korytarzu

W Twoim korytarzu jest naprawdę niewiele przestrzeni? Gdy tylko się odwrócisz, haczysz o stojak na buty, komodę, bądź wieszak z kurtkami? Pozbądź się ich na rzecz szafy na wymiar! Możesz wybrać zabudowę tuż nad drzwiami, by zostawić wolny obszar manewru na dole. Będziesz mógł tam trzymać rzeczy, po które nie sięgasz zbyt często jak na przykład obuwie zimowe w porze letniej. Jeśli linia ściany w Twoim korytarzu jest urozmaicona, zastanów się nad szafą wnękową. Tam będziesz mógł umieścić odzież wierzchnią.

Miejsce w łazience

Kilka podstawowych sprzętów i w łazience już nie ma miejsca? Detergenty musisz trzymać pod umywalką lub obok misy WC? To duża niedogodność, a także duże ryzyko w przypadku, gdy mamy małe dzieci. Projektanci, którzy zajmują się tworzeniem mebli na wymiar bez problemu zagospodarują nieużywany metraż. Rezultaty takich zabiegów zaskakują swoją funkcjonalnością, ale także niepowtarzalnym designem.

Porządek w sypialni

Szafy na wymiar pojawiają się coraz częściej w sypialniach. Zaprojektowane wzdłuż ściany stwarzają inteligentne miejsce do przechowywania. Wnętrze szaf jest projektowane indywidualnie. To duży komfort dla osób, które chciałyby zorganizować wnętrze szafy pod kątem swoich potrzeb. Większa ilość półek lub instalacja dodatkowych drążków wieszakowych nie będzie problemem. Gdy kupujemy gotowe meble w sklepie, najczęściej nie ma możliwości przystosowania ich wnętrza.