Kilka porad jak urządzić wygodną i nowoczesną kuchnię

Minimalistyczne kuchnie są obecnie bardzo modne. Czasy babcinych kuchni, wypełnionych makatkami i pętami kiełbasy minęły bezpowrotnie. Teraz dominuje otwarta przestrzeń, biel i połysk, a także zasada, że niczego nie trzyma się na zewnątrz.

meble-kuchenne-warszawa

Dlatego tak ważne w minimalistycznej kuchni są zabudowane szafy i szafeczki, ich wizualna lekkość, czystość i estetyczność. W tego typu wnętrzu rezygnujemy całkowicie z półek i dodatkowych ozdób. Wszystkie sprzęty mają swoje miejsce i zawsze powinny być schowane.

Funkcjonalność i prostota

Meble kuchenne powinny się cechować prostotą kształtów, gładką powierzchnią i harmonią. Często wykonywane na zamówienie szafki pozbawione są nawet uchwytów, by jak najbardziej ograniczyć liczbę dodatków. Poza tym minimalistyczne kuchnie muszą być funkcjonalne, dostosowane do współczesnych czasów, w których wszyscy się spieszą i cenią każdą minutę.

Kuchnia w bieli

Najczęściej kuchnie urządza się na biało, dzięki temu wydają się większe. Czasami pojawiają się jakieś barwy, lecz nie powinno ich być zbyt wiele. Biel kojarzy się z ładem, spokojem i minimalizmem. Jeżeli obawiamy się, że nasza kuchnia stanie się polem bitwy o idealną czystość, obok bieli równie nowocześnie i modnie wyglądają meble kuchenne w kolorze ciemnego brązu, lub całkowicie czarne.

Dbałość o detale

W minimalistycznej kuchni nie ma zbyt wielu mebli i sprzętów (te niezbędne są zabudowane), natomiast ważna jest dbałość o detale. Przede wszystkim chodzi o jakość wykorzystanych materiałów – ta musi być na najwyższym poziomie. Doskonale prezentują się metalowe wykończenia i nieliczne dodatki w tym kolorze. Czasy tandetnych oklein imitujących drewno zastąpiły nowoczesne forniry nadające meblom kuchennym naturalny wygląd szlachetnego drewna. Poza tym dużo zależy od odpowiedniego oświetlenia, które można zamontować w różnych zakamarkach, nad blatami czy przy szafkach. Inaczej oświetlimy naszą kuchnię, gdy będziemy kroić sałatkę, a inaczej, gdy odwiedzą nas goście.

Najwyższej jakości meble kuchenne w rozsądnej cenie

W Max-Profil Meble zaprojektujemy i wykonamy idealne i piękne meble kuchenne na wymiar. Gotowe meble przetransportujemy i zainstalujemy w Twojej kuchni.
Meble z grafiką Warszawa

Minimalizm czy asceza?

Podczas projektowania wymarzonej, minimalistycznej kuchni uważaj, by minimalizm nie stał się ascezą, a wymarzone pomieszczenie – celą biednego mnicha. Zadbaj o akcenty dodające ciepła i odróżniające twoją kuchnię od bezosobowej kuchni w restauracji. Wyobraź sobie swoją kuchnię pełną pachnących przypraw w szklanych pojemniczkach, stojaków i wieszaków na których wszystkie sprzęty używane w codziennej pracy w kuchni są zawsze pod ręką. Koszyk z winami, po które sięgasz wieczorem wracając do domu po ciężkim z dniu w pracy. A kuchnia mieni się kolorami zachodzącego słońca, bo zaprojektowana indywidualnie pod pomieszczenie zbiera naturalne światło z zewnątrz.

Nowocześnie urządzona minimalistyczna kuchnia poza tym, że cieszy oko, jest też bardzo wygodna i przyjazna dla tych, którzy z niej korzystają. Jeżeli lubisz dużo gotować, piec i eksperymentować niezbędny będzie duży i wygodny regał na książki kucharskie, oraz odpowiednio wysokie miejsca na laptopa, lub tablet gdy przepisy będzie oglądać na YouTube, aby nie narażać sprzętu na upadek z wąskiego blatu, lub nie zabierać cennej przestrzeni, którą w swojej nowej kuchni będziesz mogła kreatywnie wykorzystać.