Szafy na wymiar – minimum miejsca maksimum komfortu, czyli jak zaprojektować małą przestrzeń?

Co zrobić, kiedy jedno z naszych pomieszczeń rozmiarem przypomina niemalże szkatułkę? Czy zgodzić się na zagracenie powierzchni i ustawianie niestabilnych piramid, które lada chwila spadną nam na głowę, a przy okazji zostawią na pamiątkę bolesnego guza? Czy może z bólem serca wyrzucić niektóre rzeczy? Postaw na szafy na wymiar! Dzisiaj poznacie kilka prostych i niezwykle pomysłowych trików, które pomogą wam lepiej zaplanować swoją przestrzeń.

Szafy wnękowe warszawa

Szafy wnękowe warszawa

Wielofunkcyjne i pomysłowe szafy na wymiar

Wybierając gotowe meble, narażacie się na spore niebezpieczeństwo. Zwłaszcza jeżeli wybieracie je do dość małego pomieszczenia. Nic się nie stanie, jeżeli w dużym salonie komoda zabierze nieco więcej miejsca, a kilka innych rzeczy trzeba będzie przestawić. Problem pojawia się wtedy, gdy tych kilka centymetrów ma przesądzić o optymalnym ułożeniu mebli. Rozsądnym wyjściem jest zastosowanie sprzętów wielofunkcyjnych. W przypadku przedpokoju może to być wieszak na wierzchnie okrycia, który będzie jednocześnie siedzeniem i szafką na buty.

Dobrym pomysłem jest użycie pastelowych kolorów do pomalowania ścian. Trafną opcją będzie sięgnięcie po różne odcienie bieli, beżu czy też postawienie na gołębie szarości. Jasne odcienie powiększą optycznie twoje pomieszczenie. Kolory ciemne sprawiają przytłaczające wrażenie, więc w przypadku małego metrażu są zdecydowanie niewskazane. Jeśli umieścicie lustro w pomieszczeniu, to pomoże ono osiągnąć wrażenie głębi, a szerokość pomieszczenia zostanie optycznie powiększona. Przy niewielkich powierzchniach najlepiej zrezygnować z dywanu w ogóle. Będzie on wzmagał klaustrofobiczne odczucia u was i waszych gości.

Meble na miarę twojego pomieszczenia

Na niewielkim metrażu sypialnia i pokój dzienny są najczęściej w tym samym pomieszczeniu. Warto pomyśleć nad zakupem rozkładanej sofy, która za dnia będzie doskonałym miejscem do poczytania lub przyjmowania gości, a w nocy zamieni się w wygodne łóżko. Zabierze mniej miejsca niż tradycyjne posłanie. W takiej sytuacji należy zrezygnować z wysokich mebli. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem będą, te, które nie będą przytłaczającą wieżą. Można je zamówić na wymiar i nie martwić się o to, czy przywieziony ze sklepu mebel, aby na pewno zmieści się między szafką a biurkiem.

Szafy na wymiar warszawa

W małym mieszkaniu każda przestrzeń musi być zaplanowana. Nie ma w niej miejsca na białe plamy i spontaniczne przestawianie mebli. Doskonałym pomysłem jest zagospodarowanie miejsca pod umywalką w łazience. Można ją zabudować i uczynić z niej szafkę na detergenty. Dobrym rozwiązaniem są szafy wnękowe na wymiar. Dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu wgłębienia zyskasz dodatkowe miejsce na przechowywanie. Dzięki tym rozwiązaniom zakamuflujesz mały metraż swojego mieszkania. Pójście na kompromis nie będzie oznaczało mniejszego efektu.